Haber

Gino Mader, Swiss Tour’da hayatını kaybetti

İsviçre Bisiklet Turu’nda Bahreyn Victorious takımı için yarışan Gino Mader, 5’inci etapta geçirdiği kaza sonucu 26 yaşında hayatını kaybetti.

HASTANEDE ÖLDÜ

Bahreyn Victorious takımının internet sitesinden yapılan açıklamada, dün turun 5’inci etabında geçirdiği kaza sonucu ağır yaralanan İsviçreli bisikletçi Mader’in kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği belirtildi. Albula Dağ Geçidi’nde hızlı iniş sırasında kaza yapan Mader, hareketsiz yattığı su birikintisinin içinde bulundu. Kaza yerinde yapılan ilk müdahale ile hayata döndürülen Mader, daha sonra hastaneye kaldırıldı.

AYNI NOKTADA BAŞKA BİR KAZA OLDU

Mader, 2021’de İspanya Turu’nda en iyi genç bisikletçiye verilen beyaz mayoyu kazandı. İsviçreli bisikletçi aynı yıl İtalya Turu’nda bir etap galibiyeti elde etti. Öte yandan dün aynı yerde kaza yapan ABD’li Magnus Sheffield’ın (Ineos Grenadiers) sağlık durumunun Mader kadar ağır olmadığı belirtildi. Bacağında beyin sarsıntısı ve yumuşak doku hasarı olduğu öğrenilen 21 yaşındaki Sheffield’ın hastanede müşahede altında tutulduğu kaydedildi.

palandoken-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu