Haber

Danimarka Hükümeti, Kur’an-ı Kerim’e Yönelik Saldırıları Önlemek İçin Hukuki Yolları Arayacak

Danimarka Dışişleri Bakanı Lars Lokke Rasmussen, Danimarka hükümetinin Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırıları önlemek için yasal yollar arayacağını belirtti.

Danimarka ve İsveç’te Kuran’a yönelik saldırılar devam ederken, Danimarka Dışişleri Bakanı Lars Lokke Rasmussen, Danimarka hükümetinin Kuran’a yönelik saldırıları önlemek için yasal yollar arayacağını belirtti.

Rasmussen yaptığı açıklamada, “Yakma olayları, birkaç kişinin yaptığı son derece saldırgan ve pervasız eylemlerdir. Bu birkaç kişi, Danimarka toplumunun üzerine inşa edildiği değerleri temsil etmemektedir. Bu nedenle Danimarka hükümeti, örneğin diğer ülkeleri aşağılamaktadır. , kültürler ve dinler ve özellikle Danimarka için, güvenlik açısından önemli olumsuz sonuçlara yol açabileceği özel durumlara müdahale etme olasılıklarını araştıracaktır.” söz konusu.

Rasmussen, bu konuda alınacak tedbirlerin anayasal olarak korunan ifade özgürlüğü çerçevesinde ve Danimarka’da ifade özgürlüğünün çok geniş bir kapsama sahip olduğu gerçeğini değiştirmeyecek şekilde yapılması gerektiğini savundu.

Danimarka ve İsveç’te aralarında Türkiye Büyükelçiliği’nin de bulunduğu birçok ülkenin büyükelçilikleri önünde Kuran-ı Kerim ateşe verildi. – KOPENHAG

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu