Yaşam

Foça’da 3. Kez Bağımsız Film Rüzgarı Esecek

”5 Gece Beşkapılar’da Phokaia Bağımsız Film Günleri” 21-25 Ağustos tarihlerinde Foça Beşkapılar Kalesi’nde. Sinemaseverler yaz akşamları Foça’da bağımsız sinemalardan bir seçki izleyecekler.

Foça Belediyesi yönetmeni Hüseyin Karabey ve filmin ve dizisinin Sanat Yönetmeni Gizem Erman Soysaldı’nın katkılarıyla düzenlenen Phokaia Bağımsız Sinema Günleri “Beş Kapıda 5 Gece” bu yıl da çok özel bir seçki ile sinemaseverlerle buluşacak.

Film Günleri’nde bu yıl yönetmen Özcan Alper’in ‘Karanlık Gece’, Sevinç Baloğlu’nun ‘Tohum’, Nazlı Elif Durlu’nun yönettiği ‘Zuhal’, Hüseyin Karabey’in yönettiği ‘Gidiyor’ ve yazıp yönettiği ‘Ayna Ayna’ adlı filmler yer aldı. Belmin Söylemez’in Haşmet Topaloğlu’yla başrolde oynadığı film gösterilecek.

Tarihi atmosferiyle Beşkapılar Kalesi, sanatın birleştirici gücünün tarihin eşsiz dokusunda beyazperdeye yansıtılacağı Sinema Günleri’nde 5 gece 5 sinemaya kapılarını açacak.

Beşkapılar Kalesi’ndeki sinema gösterimlerinin ardından sinemaların yönetmenleri ve oyuncuları söyleşilerde seyirciyle buluşacak.

Foça’nın eşsiz doğası ve tarihi dokusuyla sanata ev sahipliği yapacağı etkinlik kapsamında ‘Çocuklarla Film Okuma Atölyesi’ düzenlenecek. Sinema Günleri, Foçalılar ile birlikte; işbirliği yapan üniversitelerin öğrencilerine, turistlere ve gezici sinemaseverlerine harika bir açık hava sinema ziyafeti sunacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

alpuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu